- CML101J100
CML101J100
NTE Electronics
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: CML101J100
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:CML101J100
Unit of Measure:Per Package
RoHS:Yes
HTS:85322400609
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Capacitance Value:100 pF
Voltage:100 VDC
Package/Case:N/R
Tolerance:5 %
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
8 Packages
Can Ship immediately
Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 50