74-5SG1.6A-B
NTE Electronics
Fuse-miniature 5 X 20mm Glass 1.6A 125v/250V Slow Blow 5/pkg Blister
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 745SG16AB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    74-5SG1.6A-B
  • Unit of Measure:
    Per Package
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1 Package
Can Ship immediately Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 25