74-4SG250MA-B
NTE Electronics
Fuse Miniature Slow Blow Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 4.5 X 15mm Glass
Description +
Search Keywords: 744SG250MAB
  • Part No:
    74-4SG250MA-B
  • Fuse Size:
    4.5 x 15 mm
  • Acting:
    Slow Blow
  • Current Rating:
    0.25 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V
In Stock: 9 Packages
Can Ship immediately Buy all 9 in-stock or the regular minimum order quantity of 25