EE2-24NUH-L
Nexem
General Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 8.3mA 24VDC Coil - 2A Contact Rating - 250VAC/220VDC Switching - Gull Wing - Surface ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
General Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 8.3mA 24VDC Coil - 2A Contact Rating - 250VAC/220VDC Switching - Gull Wing - Surface Mount.