- TN2640LG-G
TN2640LG-G
Microchip Technology
Trans MOSFET N-CH Si 400V 0.26A 8-Pin SOIC N T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Search Keywords: TN2640LGG
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Microchip Technology
Part No:TN2640LG-G
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541290095
COO:MY
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3300 -
Channel Mode:Enhancement
Channel Type:N
Material:Si
Maximum Drain Source Resistance:5000@10V mOhm
Configuration:Single Quad Drain
Family:TN2640LG
Dimension:4.9 x 3.9 x 1.65(Max) mm
Category:Power MOSFET
Maximum Continuous Drain Current:0.26 A