- SST26VF064BA-104I/SM
SST26VF064BA-104I/SM
Microchip Technology
The SST26VF064BA-104I/SM is a 64 Mbit Serial Quad I/O (SQI) flash memory device that operates at up to 104 MHz with a single s ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description
The SST26VF064BA-104I/SM is a 64 Mbit Serial Quad I/O (SQI) flash memory device that operates at up to 104 MHz with a single supply voltage from 2.3V to 3.6V.
Search Keywords: SST26VF064BA104ISM
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Microchip Technology
Part No:SST26VF064BA-104I/SM
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542320051
COO:TW
ECCN:3A991.b.1.a
Supplier Standard Pack:
1 -
Density in Bits:67108864 bit
Bank Size:N/R
Dimension:5.26 x 5.25 x 1.985886mm(Max)mm
Cell Type:NOR5882
Density:64 Mbit
Command Compatible:Yes5883
Block Organization:Symmetrical5880
Architecture:Sectored5878
Boot Block:Yes5881
Address Bus Width:32 bit
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
2
Can Ship immediately
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 10