SST25VF040B-50-4I-SAE-T
Microchip Technology
The SST25VF040B-50-4I-SAE-T is a 4 Mbit SPI serial flash memory that operates at up to 50 MHz with a single 2.7V to 3.6V power ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The SST25VF040B-50-4I-SAE-T is a 4 Mbit SPI serial flash memory that operates at up to 50 MHz with a single 2.7V to 3.6V power supply.