- SG2013J-883B
SG2013J-883B
Microchip Technology
Trans Darlington NPN 50V 0.6A 16-Pin CDIP Tube
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: SG2013J883B
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Microchip Technology
Part No:SG2013J-883B
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542390090
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Maximum Collector-Emitter Saturation Voltage:1.3@350uA@200mA,1.6@500uA@350mA,1.9@600uA@500mA V