PIC24FV16KA302T-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 23 I/O - 16KB (5.5K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 2 ...
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 23 I/O - 16KB (5.5K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 28-QFN (6x6) - T&R.