PIC24FJ96GA006T-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 24F - 16-Bit - 16MHz - 53 I/O - 96KB (32K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-TQFP (10x10) - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +