PIC24FJ64GP205-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 64KB (22K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 48-TQFP (7x7).
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Description +