PIC24FJ64GC006T-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 64KB (22K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-TQFP (10x10) - T ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 64KB (22K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-TQFP (10x10) - T&R.