PIC24FJ256GU408-E/PT
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 69 I/O - 256KB (256K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 69 I/O - 256KB (256K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 80-TQFP (12x12).