PIC24FJ256GL410-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 86 I/O - 256KB (256K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 86 I/O - 256KB (256K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 100-TQFP (12x12).