PIC24FJ128GL405T-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 48-TQFP (7x7) - T&R.