PIC24FJ128GL302T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 21 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 21 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 28-SSOP - T&R.