PIC24FJ128GA006-I/MR
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 24F - 16-Bit - 16MHz - 53 I/O - 128KB (43K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-VQFN (9x9).
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +