PIC24F16KA301T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 18 I/O - 16KB (5.5K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 18 I/O - 16KB (5.5K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 20-SOIC - T&R.