PIC24F08KL301-I/MQ
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 18 I/O - 8KB (2.75K x 24) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 18 I/O - 8KB (2.75K x 24) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 20-VQFN.