PIC18LF6722T-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 54 I/O - 128KB (64K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.8K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 64-TQ ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 54 I/O - 128KB (64K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.8K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 64-TQFP (10x10) - T&R.