PIC18F8520-E/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 68 I/O - 32KB (16K x 16) FLASH Program Memory - 1K x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 4.2 t ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 68 I/O - 32KB (16K x 16) FLASH Program Memory - 1K x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 80-TQFP(12x12).