PIC18F4321-E/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 36 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 44-TQF ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 36 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 44-TQFP (10x10).