PIC18F27Q84-I/5N
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 25 I/O - 128KB (64K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 8K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-VQ ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 25 I/O - 128KB (64K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 8K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-VQFN (6x6).