PIC18F27Q83-E/SP
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 25 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 12.5K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 25 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 12.5K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-SPDIP.