PIC18F16Q40-E/REB
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 18 I/O - 64KB (64K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 4K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-VQF ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 18 I/O - 64KB (64K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 4K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-VQFN (3x3).