PIC18F15Q41T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 18 I/O - 32KB (32K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-SOI ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 18 I/O - 32KB (32K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-SOIC - T&R.