PIC18F14Q40T-I/REB
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 18 I/O - 16KB (16K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-VQF ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 18 I/O - 16KB (16K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-VQFN (3x3) - T&R.