PIC18F1220-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 16 I/O - 4KB (2K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-QFN ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 16 I/O - 4KB (2K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-QFN (6x6).