PIC18F1220-E/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 16 I/O - 4KB (2K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-QFN ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 16 I/O - 4KB (2K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-QFN (6x6).