PIC18F06Q41T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 12 I/O - 64KB (64K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 4K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 14-TSS ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 64MHz - 12 I/O - 64KB (64K x 8) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 4K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 14-TSSOP - T&R.