PIC16LF874A-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 10MHz - 33 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-TQFP ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 10MHz - 33 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-TQFP (10x10).