PIC16LF873AT-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 10MHz - 22 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 28-SSOP ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 10MHz - 22 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.