PIC16LF767-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 10MHz - 25 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 368 x 8 RAM - A/D 11x10b - 2 to 5.5V - 28-SOIC.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +