PIC16LF723T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 368 x 8 RAM - A/D 11x8b - 1.8 to 3.6V - 28-QFN ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 368 x 8 RAM - A/D 11x8b - 1.8 to 3.6V - 28-QFN (6x6) - T&R.