PIC16LF723T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 192 x 8 RAM - A/D 11x8b - 1.8 to 3.6V - 28-SOIC ...
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 192 x 8 RAM - A/D 11x8b - 1.8 to 3.6V - 28-SOIC - T&R.