PIC16LF1946-I/MR
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 54 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 54 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 64-QFN.