- PIC16LF1764T-I/ST
PIC16LF1764T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 14 ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 14-TSSOP - T&R.