PIC16LF1705-E/SL
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - A/D 8x10b, D/A 1x8b - 1.8 to 3.6V ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - A/D 8x10b, D/A 1x8b - 1.8 to 3.6V - 14-SOIC.