- PIC16LF1615T-I/ST
PIC16LF1615T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - A/D 8x10b, D/A 1x8b - 1.8 to 3.6V ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - A/D 8x10b, D/A 1x8b - 1.8 to 3.6V - 14-TSSOP - T&R.