PIC16LF1613T-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - A/D 8x10b - 1.8 to 3.6V - 16-QF ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - A/D 8x10b - 1.8 to 3.6V - 16-QFN (4x4) - T&R.