PIC16LF1578-E/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 512 x 8 RAM - A/D 12x10b, D/A 1x5b - 1.8 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 512 x 8 RAM - A/D 12x10b, D/A 1x5b - 1.8 to 3.6V - 20-SSOP.