PIC16LF1512T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - A/D 17x10b - 1.8 to 3.6V - 28-S ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - A/D 17x10b - 1.8 to 3.6V - 28-SSOP - T&R.