PIC16LF1459T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 48MHz - 14 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 20-SSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +