PIC16HV610-I/P
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 64 x 8 RAM - 2 to 5V - 14-PDIP.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +