PIC16F876A-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 22 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 368 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 28-SOIC ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +