PIC16F874AT-I/L
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 33 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 44-PLCC ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 33 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 44-PLCC (16.59x16.59) - T&R.