PIC16F819T-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 18-SOI ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 18-SOIC - T&R.