PIC16F818T-I/SSTSL
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16I/O - 1.75KB(1K x 14) FLASH - 128x8 EEPROM - 128x8 RAM -Internal RC Oscillator - ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16I/O - 1.75KB(1K x 14) FLASH - 128x8 EEPROM - 128x8 RAM -Internal RC Oscillator -4 to 5.5V -20-SSOP- T&R.