PIC16F72T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 22 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +