PIC16F648A-E/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 3 to 5.5V - 28-QFN ( ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 3 to 5.5V - 28-QFN (6x6).